089 dsci0292 006 131206_038 dsci0034 dsc00133 131206_043 130509_173000_taDSCF1702 130509_171204_taDSCF1627 23 130902_080134_ta001 131207k_103

kekisk_fejlec_logo2

Személyazonosító okmánnyal kapcsolatos tájékoztató

Tisztelt Szülők!

A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának személyazonosító okmánnyal kapcsolatos tájékoztatóját az alábbi két linken találják:

kek_kh_tajekoztato_1

kek_kh_tajekoztato_2

Kiállítás megnyitó

Szeretettel várunk  minden művészetet kedvelőt a
2015. április 29-én (szerdán) 18 órakor kezdődő
kiállítás megnyitónkra.tavasz meghívó 2015

Hulladékgyűjtési akció

Hulladek1504

Da Vinci Learning – Magyarország

A UPC és a Da Vinci Learning Magyarország bemutatja: Az éjszaka titka

PREMIER! Bemutatjuk a budapesti Kék Általános Iskola 4. a osztályának díjnyertes pályázatát.

“Mindannyian sokat tanultunk a projekt közben. Lehetőség volt a szerepjátékra, a képzelőerőre a halak elkészítésekor, a fotózásra, videózásra az animáció készítésekor. Jó volt kicsit belemélyedni a még felfedezetlen tenger élővilágába, elképzelni a még sosem látott halakat.  Illyés Gábor, felkészítő tanár

EREDMÉNYHIRDETÉS

A Fődíj nyertese a budapesti Kék Általános Iskola 4. a osztálya.

Nyereményük: Pizsamaparty a Tropicariumban, a cápás állatkertben 2015. április 25-én! Izgalmas kaland és felfedezés a Tropicariumban, alvás egy “házban” a cápákkal!

GRATULÁLUNK minden résztvevőnek!

A film az alábbi linkre kattintva megtekinthető:

Angol kerületi, fővárosi és országos versenyek eredményei

A kerületi  Angol Benchmark versenyen iskolánk csapata III. helyezést ért el.

A csapat tagjai:

Bedő Lilla 7.o.

Kalmár Ákos                  6.o.

Pauleczki György         6.o.

Az On-lion angol verseny I -II. f ordulóján 7 tanulónk vett részt és részesült könyvjutalomban:

Kovács Olivér 5.o., Bokor Endre, Kalmár Ákos, Milosevits Laura, Rozgonyi Natália 6.o. Csilléri Henriett, Fedor Ákos 8.o.

Az országos “Christmas is All Around” angol  karácsonyi csapatversenyen VI. helyezést szerzett a

Kalmár Ákos, Bokor Endre,Korpa Péter és Pauleczki György alkotta csapat.

Az Országos Angol Nyelvi Verseny (OÁTV 2015) iskolai fordulója alapján a fővárosi versenyre  felterjeszthetővé vált 2 tanulónk:

Fedor Ákos          8.o.

Kisvári Adrián      8.o.

Országos döntőbe jutott a Mozaik Angol Tanulmányi Versenyen öt forduló kiváló  megoldása után

I. helyen Bokor Endre 6.osztályos tanuló.

A Nemzetközi Angol FOX Versenyen 26 tanulónk vett részt, megoldottak egy feladatlapot, melyben számot adtak egy előzetesen elolvasott könyvből megszerzett tudásukról is.

Országos döntőbe jutottak tanulóink a London Bridge Angol Tesztverseny második fordulójának eredménye alapján:

Kalmár Ákos        6.o

Bokor Endre        6.o.

Fedor Ákos          8.o.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Költészet napja 2015

József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük a költészet napját.

A 110 éve született költő és születésnapja, a költészet napja

tiszteletére rendeztük meg a felső tagozaton költészet napi könyvtári vetélkedőnket.

A vetélkedő keretében képek felismerése és párosítása, irodalmi totó, valamint versszövegek kiegészítése adott lehetőséget a tanulóknak a megszerzett irodalmi ismereteik felidézésére, bemutatására. A legjobban az 5. osztály teljesített: minden csapatuk 80 % fölötti

eredményt ért el.

A győztes csapatok tagjai:

Osztály Csapattagok Eredmény
5.o.  Braun Károly – Steiner Martin – Reiner Dániel – Rafai Patrik 105%
7.o. Bedő Lilla – Ölei Enikő –Szabó Boglárka – Rigó Kamilla – Baranyi Henrietta –Richlyc Bernadett 94%
6.o. Bercze Anna – Bogdány Vanda – Rozgonyi Natália – Knapp Vivien – Zöld Bernadett 89%
8.o. Ványi Tamás – Nagy Dániel – Adorján Mihály 76%

Az 5. osztály átlageredménye 94%
A 6. osztály átlageredménye 72%
A 8. osztály átlageredménye 65%
A 7. osztály átlageredménye 63.5%

Köszönjük a feladatok összeállítását Hamm Ági néninek!

Juhász Istvánné magyartanár

Iskolai beiratkozás

Tisztelt Szülők!

Az iskolai beiratkozás időpontjai:

2015. április 16., csütörtök, 8:00 és 19:00 óra között

és

2015. április 17., péntek 8:00 18 óra között.

Az iskolai beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat az alábbi linken olvashatják el:

Tankerületi közlemény – Beíratás 2015

Forrás: Csepeli Hírmondó 7. szám VI. évfolyam 2015. április 9.

2015 A FÉNY NEMZETKÖZI ÉVE

Iskolánk decemberig tartó programsorozattal csatlakozik a nemzetközi kezdeményezéshez.

Nyitó eseményünkre március 19-én sötétedés után vártuk tanulóinkat, amikor kigyúltak „2015 fényei”. A fegyelmet és figyelmet követelő élő kép kialakítása után látványos előadással szórakoztatták társaikat a South Side Kids tánccsoport tagjai.

A programsorozat újabb eseményeként minden felső tagozatos osztály ellátogat a Csodák Palotájába „ A fény jelenségei” című előadásra és workshopra. A játszva tanulás élményét iskolánk alapítványának és a szülői közösség anyagi támogatásának köszönhetően valósíthatjuk meg.
Pillanatfelvétel- 1 (2015.03.19. 20-12)FényÉve

A rendezvényről készített felvétel

Iskolába Hívogató

Kedves Nagycsoportos Óvodások!

Tisztelt Szülők!

Szeretettel hívunk és várunk minden iskolába készülődő nagycsoportos óvodást, érdeklődő szülőt 2015. április 9-én csütörtökön a Kék Általános Iskolába Iskolába Hívogató programsorozatunk keretében tartandó utolsó játszóházi foglalkozásra.

15:45-16:00 Gyülekező az aulában

Ovisoknak: Játszóház

Szülőknek: Tájékoztató a beiratkozásról

Szülői Klub “IDŐPONT VÁLTOZTATÁS TÖRTÉNT!”

Kedves Szülők!

Kedves Érdeklődők!

2015. ÁPRILIS  15-én  (szerda) tartjuk ötödik Szülői Klubunkat!

Téma: Engedékenység és szigor

Helyszín: Könyvtár

A beszélgetés vezeti: dr. Gottliebné Darvas Zita iskolai szakpszichológus

kezdés időpontja: 17 óra

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!