140207_036 dsci0197 emesep-026 131219_073 DSC09358 140314_002 DSCF4512 24 dsci0638 DSCF4602 13ballag002 09

Táborok

Nyári tábor

1983 óta minden nyáron hátunkra vesszük a hátizsákot és elindulunk felfedezni az országot. Az elmúlt évek alatt több száz gyermek barangolta be hazánk legszebb tájait, és ismerte meg a táborozás örömét.

Bejártuk a Duna-kanyart, megmásztuk a Börzsönyt, a Karancs hegységet, a Mátrát, a Bükköt, megcsodáltuk az egri várat, az Aggteleki cseppkőbarlangot, jókat túráztunk a Zempléni hegységben. Megismerkedtünk az Őrség gyönyörű tájaival, Sopronnal és környékével, az Alpok aljával, a Kiskunsággal és Belső-Somogy csodálatos vidékeivel, Pécsvárad környékével tavaly Kőszeg és környékével.

Az iskolában tanult ismereteket tanulóink a gyakorlatban is alkalmazzák, kialakul bennük a környezettel való harmonikus együttélés. Új hagyományokkal, népszokásokkal is megismerkednek.

2011/2012-es tanévben tervezett táborok:

Tábor Szarvason! 2012. július 3–9.

Immár 6. éve szervezünk iskolai, nyári tábort, a gyönyörű Körös – partra. A helyszín a Körös- holtág partján található. Ez a város ifjúsági tábora.

Minden évben szervezünk kirándulást külső helyszínre:
– Dévaványa, Túzokpark
– Szarvasi Arborétum
– Aratónap
– mozi látogatása
– uszoda (rossz idő esetén)
– gazdaságok megtekintése (haltenyésztés, állattenyésztés)
– nagy Magyarország középpontjának megtekintése, lovas-kocsikázás
– hajókázás a Körösön

Az étkezést étteremben biztosítjuk a gyerekeknek, ahol pl. diétás menü is lehetséges. Sőt! Magunk is főzünk–sütünk a gyerekeknek: lángos, bográcsolás… Lehetőség van sokféle sportolásra, de nyugodt pihenésre is a táborban. Minden évben hívunk vendéget, aki valamilyen mesterséget mutat be. (szövés – fonás, mézeskalács díszítés, nemezelés, kosárfonás)

Idén is várunk minden jelentkezőt!

szervező: Dobránné Mátrai Zsuzsanna / 1. b.